Orman Genel Müdürlüğüne bağlı İzmir Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Manisa İli ve İlçelerinde yürütülen destek projelerinden biri daha Orman Köylüsünün yüzünü güldürdü. Manisa'nın Kırkağaç İlçesi'ne bağlı Gökçukur Köyü'nde 9 kişiye verilen toplam 240 baş süt koyunculuğu kredisi aldılar.

Gökçukur Köyü Muhtarı Hasan Hüseyin Evgin 3 bin hektarlık meraya sahip olduklarını ancak burada besleyecekleri hayvanları olmadığını buna da ORKÖY desteği ile sahip olduklarını söyledi. Köyde başta gençler olmak üzere hayvancılık yaparak göçün de önüne geçildiğini söyleyen Muhtar Evgin ORKÖY Koyunlarının kuzuladığını süt verimlerinin arttığını bunların paraları ile kredilerini de rahatlıkla ödeye bildiklerini söyledi.

Gökçukur Köyü Muhtarı Hasan Hüseyin Evgin en başta Tarım ve Orman Bakanlığı olmak üzere Orman Genel Müdürlüğüne ve İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne kendilerine böyle bir imkanı sağladıkları için teşekkür etti.

İzmir Orman Bölge Müdürü Zafer Derince de konuya ilişkin yaptığı açıklamada 2019 Yılında İzmir Orman Bölge Müdürlüğü olarak sadece süt koyunculuğu ORKÖY destek projeleri ile 85 aileye 2 milyon 600 bin TL destek verdiklerini bu desteklerinin artarak devam edeceğini söyledi.

Haber Kaynak : İOGM