CHP Kırkağaç Belediye Başkan Adaylığı açıklanan Şerif Ozan İren için aday tanıtım programı gerçekleşti.

30 Mart yerel seçimleri için CHP’de Parti Meclisi toplantısının ardından adaylığı açıklanan CHP Kırkağaç Belediye Başkan Adayı Şerif Ozan İren için Parti lokalinde Milletvekilleri, İl teşkilatı, Partililer ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısı gerçekleşti.

İlçe Başkanı Kadriye Öztekin’in açılış konuşmasını yaptığı toplantı Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı.

Şair Eşrefin Kırkağaç’ta gerçek anlamda toplumsal muhalefetin öncülüğünü yaptığını belirten Semih Balaban “ yerel seçimlerde başarılı olmak için iki önemli temel vardır, birincisi güçlü bir aday ikincisi güçlü bir parti işte Kırkağaç’ta bu başarılmıştır. 95 yıllık Cumhuriyet Halk Partisi ve onu temsil edecek Kırkağaç’ın gururu işinde başarılı, hayatında başarılı ve gerçekten Kırkağaç’a rant için değil toplumsal çıkarlar için hizmet etmek isteyen Ozan başkan var. Kırkağaç Ozan başkanla ve Cumhuriyet Halk Partisiyle değişecek.” dedi.

CHP’nin bayrağının dalgalandığı her ilçenin gelişmiş ilçe olduğunu belirten CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu “Cumhuriyet Halk Partisi Manisa’da Adayını belirlemeyecek Belediye Başkanını belirleyecek. Ozan’ın belediye Başkanlığı da Kırkağaç’lıların uzun zamandan beri beklediği berekete vesile olur. Kırkağaçlılara hakkettikleri hizmeti vereceğine inancımız tamdır, Ozan’a güvencimiz tamdır. Her şey Kırkağaç için.”dedi

Bakırlıoğlu’nun konuşmasının ardından CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel “ Ülkenin içinde bulunduğu durum Yerel seçimlere partimizin ve diğer partilerin atfettiği önem artık yarışmayı çekişmeyi birbirimizle mücadeleyi değil bir an önce yola çıkmamız gerekiyor. O yüzden Kırkağaç’ta adı koyulmamış bir bilinç ve uzlaşı vardı. İlçe Başkanımız ve Kırkağaç’tan arayan herkes bir adayda birleşeceğiz onun arkasında bizde duracağız sizde durun diyordu. Kırkağaç gibi ticareti de zor siyaseti de zor bir yerde yüreğini koymuş mücadele ediyor ve bu mücadeleyi şimdi Kırkağaç yerel seçimlerinde partisinin uzlaşı adayı olarak ortaya çıkarak yüreğini bir kez daha ortaya koyuyor.”dedi

Özelin Konuşmasının ardından CHP Kırkağaç Belediye başkan adayı Şerif Ozan İren “16 İktidarlıkları Kırkağaç belediyesinde de 10 yıllık yetkisi boyunca, bu günkü sayın Cumhurbaşkanını hiç Kırkağaç’a getirmediler. Kırkağaç’ta İktidar partisinin yereldeki yöneticilerine sesleniyorum Kırkağaç’ın notunu ben verirsem düşük not vereceğim belki bana inanmayacaksınız Kırkağaç’lı hemşerilerim 30 Mart 2019’da notu verecekler. Ama bu yerel şeçim döneminde bu güne kadar Manisa’nın bütün ilçelerine gelmiş sayın Cumhurbaşkanını Kırkağaç’a getirin Gelembe yolundan Kırkağaç’a girişini sağlayın önce orayı görsün, daha sonra izmir asfaltından yeni kavun heykelinden Kırkağaç’a girişini sağlayın oradan da girişini görsün hatta TC. Cumhurbaşkanlığı Otobüsünle Kırkağaçın cadde ve sokaklarında ana halterlerinde bir yerden dönebilirse manevra yapabilirse bütün yaptığım eleştirileri geri alacam hepinizden özür dileyeceğim.

Kırkağaç’ı kötü yönettiklerini Paris yapacağız diye yola çıkıp Kırkağaç’a Kırkağaç’lının beklentilerini karşılayabilecek hiçbir hizmet getiremeden bu dönemde belediye başkanlığı yarışında elbet rakip olacağız ama kendileri de kendi icraatlarından memnun olmamalılar ki mevcut belediye başkanının karşısına 8 tane aday adayı çıkarttılar. Çok kolay oy aldınız bizim parti gücümüz var sayın Cumhurbaşkanının burada ayrı bir teveccühü var biz kimi aday göstersek nasıl olsa seçilir mantığıyla hareket ettiniz. ben sizin bu mantığınıza Kırkağaç’lının haklarını hukuklarını yerel yönetim hakkında bekledikleri hizmetleri yerine getirmek ve sizin Karşınıza rakip olurken diyorum ki düşünmek için bir ay daha süreniz var iyi ölçün bicin bu defa herhangi birisinin karşısına değil Şerif Ozan İren’in karşısına aday çıkartacaksınız.” dedi.